W GORZOWIE POWSTAŁO LUBUSKIE CENTRUM KOBIET NA EMIGRACJI
(Projekt Fundacja Integracji i Rozwoju Cudzoziemców w Polsce )
8 marca to dla nas szczególny dzień.
Kobiety na całym świecie świętują Dzień Kobiet, a my świętujemy powołanie Lubuskiego Centrum Kobiet na Emigracji.
Pilotażowy projekt w woj.lubuskim nad którym pracowałyśmy niemal rok!
Projekt jest skierowany głównie do kobiet na emigracji i będzie to szeroko rozumiana platforma wsparcia i rozwoju kobiet na emigracji.
Wiemy jak ważne jest wsparcie, będąc na emigracji potrzebujemy go podwójnie.Każda z Nas posiada w sobie duży potencjał, wiedzę i doświadczenie w różnych obszarach. Często w swoim kraju prowadziłyśmy swoje biznesy, sklepy, salony, byłyśmy kierowniczkami, prawnikami czy lekarzami.
Ale początki na emigracji bywają niełatwe, nowy język, nowa kultura i przepisy, często praca poniżej kwalifikacji i możliwości.
Przyjeżdzając do nowego kraju nie zawsze wiadomo jak siebie realizować, gdzie szukać przyjaznego miejsca, rzetelnej informacji i realnej pomocy w trakcie emigracji.
My kobiety często nie potrzebujemy dużo, czasem wystarczy rozmowa, pokazanie innych możliwości rozwoju i szans jakie daję emigracja, zmiana perspektywy, pomoc prawna czy wiarygodna informacja.
Dlatego aby wesprzeć kobiety na emigracji powołałyśmy do życia Lubuskie Centrum Kobiet na Emigracji, gdzie grono naszych specjalistów w tym prawnik, coach, mediator, doradca adaptacyjny, psycholog, będzie udzielało niezbędnego wsparcia kobietom na emigracji.
Chciałybyśmy aby żadna kobieta w województwie lubuskim która zmieniała kraj nie odczuwała siebie samą i niespełnioną
Planowane działania Centrum Kobiet na Emigracji.
1. Warsztaty i seminaria rozwojowe, integracyjno-adaptacyjne dla kobiet na emigracji.
2.Pomoc prawne z zakresu prawa gospodarczego,cywilnego, w tym prawa rodzinnego,prawa karnego, oraz postępowań administracyjnych, w szczególności spraw dotyczących cudzoziemców.
3. Konsultacje coacha, psychologa, psychoterapeuty, mediatora.
4. Nawiązywanie współpracy z przedsiębiorcami, pokazanie potencjału kobiet na emigracji rozumianego jako wspólny rozwój biznesu i społeczeństwa w województwie.
5.Konsultacje po legalizacji
6.Pedagogiczna i prawna konsultacja dla matek z dziećmi z niepełnosprawnościami
7.Prawne i moralne wsparcie kobiet które są w ciężkiej sytuacji (śmierc bliskiej osoby, problemy zdrowotne, inne)
8. Organizacja czasu wolnego kobiet na emigracji
Zapraszamy do współpracy wszystkie kobiety na emigracji które chcą się rozwijać z nami, specjalistów, a także zapraszamy do współpracy partnerów i sponsorów którzy chcą przyczynić się do rozwoju Centrum.
Dołącz do Nas